Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
31.08.2018, 09:45

Seriál Asociácie PR agentúr: Nemusíte sa pripútať, len si držte klobúky!

Agentúra Neopublic Porter Novelli komunikovala nové motorky značky Husqvarna Motorcycles pre celú strednú a východnú Európu.

Seriál Asociácie PR agentúr: Nemusíte sa pripútať, len si držte klobúky!
Zdroj: Neopublic

Stratégie v spolupráci s Asociáciou PR agentúr na Slovensku pripravujú seriál, v rámci ktorého jednotlivé agentúry predstavujú najlepšie projekty a približujú svoju stratégiu a uvažovanie. Piaty diel pripravila agentúra Neopublic Porter Novelli:

Spoznávať okolitý svet z „chrbta“ motorky je jedinečným zážitkom. Vietor vo vlasoch, kožené oblečenie a úžasný pocit slobody by rád zažil asi každý. Aj preto sme boli v agentúre nadšení zo zadania od značky Husqvarna Motorcycles, aby sme jej pomohli odkomunikovať nové motorky pre celú strednú a východnú Európu. Bratislava mala tú česť hostiť jeden z eventov, kde sa stretli motorkárski mediálni nadšenci z piatich krajín strednej Európy. Milovníkom motoriek sme predstavili tri modely VITPILEN 401, VITPILEN 701 a SVARTPILEN 401.

CEE región

Organizovať mediálny event a riadiť komunikáciu pre zahraničných novinárov je vždy výzvou a špecifickou prácou. Krajiny v regióne strednej a východnej Európy sú z pohľadu komunikácie veľmi rozdielne. Nestačí len poslať pozvánku a čakať. Každá krajina má iné mediálne zvyklosti, inú mediálnu kapacitu a treba detailne poznať potreby novinárov. Z našich skúseností sa nám osvedčil dôkladný monitoring médií a analýza novinárov. Kto o čom píše, či je schopný vycestovať k nám do Bratislavy, či mu to umožňuje redakcia a ako spomínaného novinára vôbec kontaktovať. Veľkou výzvou sú aj jazykové bariéry, ale keďže máme v tíme ľudí, ktorí vedia vo poľsky aj maďarsky, bolo to veľkou výhodou. Vďaka tomu, že máme za sebou niekoľko komunikačných aktivít v regióne strednej a východnej Európy, využili sme naše dlhoročné skúsenosti. Na zozname pozvaných preto nechýbali populárni poľskí motoblogeri, maďarskí youtuberi či českí motocykloví fajnšmekri! Tento typ novinárov doslova oceňuje osobný prístup. Preto sme sa okrem predstavenia motoriek Husqvarna rozhodli novinárom priblížiť aj naše hlavné mesto. Odmenou boli aj osobné pozvania novinárov na spoznávanie ďalších európskych miest. Príjemná nálada z eventu sa pre

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.