Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
14.09.2018, 07:00

V hlavnej úlohe logo spoločnosti

Popri Lišiakovi sa v komunikácii Prvej stavebnej sporiteľne objavil veľmi pekný akcent na samotné logo spoločnosti. To sa nakoniec povýšilo tak, že sa stalo ústredným motívom kampane.

V hlavnej úlohe logo spoločnosti
Zdroj: archív

Prvá stavebná sporiteľňa sa minulý rok, po dvadsiatich piatich rokoch, rozhodla pozmeniť svoje logo a mierne ho modernizovať. K potrebe zmeny prispela skutočnosť, že štvrťstoročie staré logo vnímala verejnosť podľa prieskumov ako nemoderné. Zachovali sa teda jeho pôvodné charakteristiky, no dostalo súčasnejší a vizuálne príťažlivejší dizajn. Ak ste nepostrehli, z dvojgeneračného rodinného domu sa stal v súčasnosti populárny bungalov. S vynoveným logom predstavila Prvá stavebná sporiteľňa aj ďalšiu novinku. K hlavnej tvári značky – Lišiakovi pribudla jeho partnerka. Spoločne promovali kampaň Bývanie vo dvojici sa oplatí.

Logo v hlavnej úlohe kampane

Pozitívne ohlasy na nové logo inšpirovali PSS-ku s agentúrou na pohrávanie sa s logom v rôznych situáciách. Impulz na jeho širšie využitie prišiel zo strany agentúry, ktorá vymyslela, že logo nemusí byť stále len strohý domček, ale niečo svieže a veselé. „Potrebovali sme pokryť ,trvalkové‘ plochy na niekoľkých bilbordoch niečím nadčasovým, pekným, príjemným a zároveň fungujúcim. Tak vznikol vizuál s pracovným názvom ,balónik‘,“ približuje zadanie pre agentúru Martin Ranuša, riaditeľ marketingu Prvej stavebnej sporiteľne.

Z „balónika“ sa vyvinuli jednoduché a čisté grafiky s krátkymi headlinami, ktoré zrozumiteľne prepájajú spoločnosť s účelom komunikovaného produktu. Yolka Udičová, partnerka kreatívnej agentúry Respect APP hovorí, ako z toho postupne vznikol

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.