Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.09.2018, 12:54

Akcie Sky vďaka vysokej víťaznej ponuke prudko stúpajú

Výsledok aukcie musí však potvrdiť aukcionár Sky.

Akcie Sky vďaka vysokej víťaznej ponuke prudko stúpajú
Zdroj: Reuters

Akcie britskej platenej televízie Sky dnes prudko spevňujú. Reagujú tak na správu, že americká káblová spoločnosť Comcast vyhrala boj o prevzatie podniku. Víťazná ponuka Comcast ohodnotila celú firmu Sky na zhruba 30 miliárd libier.

Akcie Sky si dnes dopoludnia pripísali zhruba deväť percent, a ich cena sa tak vyšplhala do tesnej blízkosti ponuky Comcast, uviedla agentúra Reuters.

Nezvyklou aukcii zorganizoval britský úrad pre reguláciu fúzií a akvizícií po niekoľkomesačnom boji spoločností Comcast a Fox o televízii Sky. Víťaznú ponuku ešte musia schváliť akcionári firmy Sky. Vedenie podniku však už cez víkend akcionárom odporučilo, aby túto ponuku prijali. Comcast uviedol, že dúfa v zavŕšenie transakcie do konca októbra.

Americká káblová spoločnosť Comcast cez víkend zvíťazila v boji o prevzatie britskej platenej televízie Sky. Konkurenta 21st Century Fox porazila ponukou 17,28 libry za akciu. Spoločnosť Ruperta Murdocha Fox ponúkla za akciu 15,67 libry.

Televízia Sky je z 39 percent v rukách Murdochovej spoločnosti, ktorá sa už dlho usiluje o kontrolu celej firmy. Predmetom terajšej aukcie, ktorá začala v piatok, bolo zvyšných 61 percent. Comcast za podiel ponúkala 26 miliárd libier, konkurenčná ponuka Foxu znela na 24,5 miliardy libier.

V júli vedenie Sky oznámilo, že vo fiškálnom roku 2017/18 (do konca júna) televízia získala viac ako 500-tisíc zákazníkov. Príjmy zvýšila o päť percent na 13,6 miliardy libier (vyše 15 miliárd eur).

V Británii, Írsku, Taliansku, Rakúsku a Nemecku má Sky teraz 23 miliónov predplatiteľov. Aj keď tradičné médiá bojujú s rastúcim tlakom streamingových firiem, ako sú Netflix a Amazon, Sky je atraktívny vďaka viacerým exkluzívnym ponukám, napríklad futbalovej Premier League alebo seriálu Hra o tróny. Výsledok aukcie musí podľa agentúry AP potvrdiť aukcionár Sky.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.