Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
01.10.2018, 10:03

Orange nasadzuje svoje online video aj do televízie

Mobilný operátor sa tak rozhodol urobiť na základe nadpriemerných výsledkov, ktoré video dosahovalo v online.

Orange nasadzuje svoje online video aj do televízie
Zdroj: Zaraguza

V auguste tohto roka spustil mobilný operátor Orange veľkú reklamnú kampaň na službu Orange TV. Kampaň prebieha vo všetkých ATL aj BTL kanáloch. O digitálnu časť kampane sa postarala reklamná agentúra Zaraguza.

​Zaraguza pripravila v rámci kampane päť online videí, pričom každé láka divákov na iný typ obsahu, či už je to šport, HBO produkcia, detské rozprávky alebo romantické filmy. Práve spot „romantika“ sa rozhodol Orange nasadiť aj do TV. Dôvod je jeho páčivosť. Dopozeranosť videa na YouTube je takmer 70 % (benchmark 30 %).

„Recept na tento vydarený formát online reklamy nebol zložitý – dobrý nápad v kombinácii s tímom nadšených ľudí plných entuziazmu na strane agentúry aj produkcie. Výsledok bol ale o to účinnejší. To, že bude páčivý, nakoniec nebol len subjektívny pocit, ale potvrdili to aj ukazovatele  výkonnosti YouTube. „hovorí Silvia Boháčiková, Online Advertising Specialist zo spoločnosti Orange Slovensko.

„Zaujať ľudí na internete je v dnešnej dobe veľmi náročné. Preto sme nesmierne radi, že všetky naše kampaňové videá majú nadpriemernú dopozeranosť na YouTube. Teší nás to o to viac, že sme tieto výsledky dosiahli pri najdôležitejšej kampani Orangeu tohto roka. Nasadenie videa aj do TV je už len príjemnou čerešničkou navyše,“ povedal Maroš Hamorský, Creative Team Leader v Zaraguze.

V online videu si zahral Muž roka 2014 Adam Bardy a bývalý hokejista NHL Boris Valábik.

Vizitka kampane:

Klient: Orange Slovensko, Silvia Boháčiková, Katarína Špirková
Agentúra: Zaraguza
Creative director: Maroš Hamorský
Art director: Michal Mazan
Copywriter: Maroš Hamorský
Account manager: Marek Kabát
Režisér: Pepe Ehrenberger
Produkcia: Protos

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.