Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.10.2018, 13:24

Anticena pre najsexistickejšiu reklamu má prvé nominácie

Objavil sa medzi nimi aj facebookový profil Polície SR.

Anticena pre najsexistickejšiu reklamu má prvé nominácie
Zdroj: Facebook

Nominácie pre najsexistickejšiu reklamu je spustená. Práce, ktoré považujete za vhodného kandidáta na získanie anticeny, môžete prihlasovať do 5. novembra, a následne 6. novembra hlasovať o najsexistickejšiu reklamu. Výsledky budú zverejnené 4. decembra 2018.

Sexistický kix poukazuje na skutočnosť, že zobrazovanie ľudí znevažujúcim či stereotypizujúcim spôsobom na základe rodu nepatrí do verejného priestoru. Anticena sa zameriava najmä na aktívnu spoluprácu so širokou verejnosťou a vysiela signál reklamným zadávateľom, že naozajstná kreativita sexizmus nepotrebuje. 

„Anticena Sexistický kix chce týmto spôsobom pre ľudí vytvoriť priestor, aby mohli verejne protestovať proti sexizmu v reklame. Veríme, že práve možnosť vybrať si z rôznych sexistických prvkov poukáže na skutočnosť, že verejnosť nevníma ako problematickú iba nahotu, ale aj rodové stereotypy, spredmetňovanie či znevažujúci jazyk,“ povedala o anticene Jitka Dvořáková, spoluorganizátorka anticeny Sexistický kix.

Podľa prezidenta Klubu reklamných agentúr Róberta Slováka takéto reklamy navyše nie sú efektívne ani z hľadiska predaja: „Staré klišé o tom, že sex predáva, už dávno neplatí. Vo svete to potvrdzuje niekoľko výskumov, v ktorých sexistické reklamy poškodzovali vnímanie firiem. Marketéri, ktorí ich stále používajú, buď zaspali dobu, alebo sú to amatéri.”  

Pozrite si prvých nominovaných:

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.