Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
10.10.2018, 09:57

McDonald´s reaguje na Banksyho počin

Slávne dielo zobrazil ako hranolky.

McDonald´s reaguje na Banksyho počin
Zdroj: Adweek

Jeden z najoriginálnejších umelcov súčasnosti Banksy prekvapil účastníkov aukcie v londýnskej galérii Sotheby's. Jeho dielo vydražené za viac ako milión libier sa vzápätí, po poslednom údere aukčného kladiva samo zničilo. Kým prítomní žasli, maľba sa zosúvala do rámu, v ktorom bola umiestnená skartovacia mriežka rozrezávajúca výtvor na kusy.  Von z rámu vyšli len úhľadné rovnobežné prúžky.

​Na internete sa okamžite objavili špekulácie o tom, či bude musieť víťaz dražby dielo zaplatiť a či nakoniec nebude mať výtvor rozrezaný na kusy vďaka unikátnej sebadeštrukcii ešte väčšiu cenu.

Zdroj: čtk

​"Zdá sa, že sme sa práve stali obeťou Banksyoviny," reagoval podľa BBC na nečakanú pointu aukcie riaditeľ sekcie súčasného európskeho umenia aukčnej siene Alex Branczik.

McDonald´s najnovšie nasleduje trend minimalizmu a začína prechádzať k jednoduchým vizualizáciám. Urobil tak napríklad, s navigačnými tabuľami umiestnenými na cestných komunikáciách, alebo v Medzinárodný deň žien, kedy svoje typické „M“ otočil naopak a tak vzniklo W ako woman.  Teraz na Instagrame a Facebooku uverejnil vizuál promujúci hranolky. Vyzerá presne, ako napoly skartované Banksyho dielo.

Zdroj: Adweek

Zahraničné portály, ktoré si nové príspevky všimli tvrdia, že majú jednotlivé krajiny dobre spolupracujúce, alebo podobne rozmýšľajúce kreatívne agentúry. Na Instagrame sa objavil vizuál od agentúry TBWA na Malte a neskôr jeho interpretácia od DDB v Rakúsku.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.