Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
22.10.2018, 15:05

Bekim upratuje bez námahy. Pozrite si, ako odštartuje svoje prvé Vianoce v Telekome

Začína festival vianočných kampaní. Telekom vsadil na pohodu a nové technológie.

Bekim upratuje bez námahy. Pozrite si, ako odštartuje svoje prvé Vianoce v Telekome
Zdroj: Telekom

Hoci do Vianoc ostávajú ešte dva mesiace, na prelome októbra a novembra každoročne štartujú kampane s vianočnou tematikou. Azda najočakávanejšie bývajú ponuky operátorov, a to tak z pohľadu ponuky, ako aj kreatívy.

Tohtoročný „festival“ odštartuje v stredu 24. októbra ako prvý Slovak Telekom, ktorý prichádza nielen s humorným Bekimom na horskej chate, ale aj s veľmi netradičnou propozíciou v podobe luxusného domáceho pomocníka. 

„Sme si vedomí, že z celého roka je práve toto obdobie akoby našou vizitkou. S prípravou začíname už koncom leta, aby sme nič nepodcenili. Jediné, čo nám každý rok trochu komplikuje prípravu je to, že v lete u nás nesneží,“ hovorí s úsmevom Petra Novotná, senior manažérka marketingovej komunikácie Slovak Telekom.

Aj v tomto roku je kampaň Telekomu poskladaná z viacerých častí, ktoré na seba nadväzujú. Celkovo sa prestriedajú v éteri 3 až 4 vlny, každá zameraná na inú propozíciu. Dej všetkých troch sa odohráva na horách v lyžiarskych strediskách Donovaly a Malino Brdo, kam sa vybral Bekim so svojou partičkou.

Prvý TV spot sa točí okolo luxusného robotického vysávača, ktorý sa dá ovládať aj cez telefón. Vďaka tomu sa namiesto upratovania môže Bekim so svojou partiou venovať iným veciam, keďže sa ako zázrakom uprace samo. 

​Na ostatné kúsky do vianočnej skladačky od Telekomu si treba ešte počkať. Komunikáciu tradične zastrešila agentúra MUW Saatchi & Saatchi. 

Vianočná vizitka kampane:
Klient: Slovak Telekom, Ladislav Báča, Petra Novotná, Rastislav Škerko, Ivana Daučíková, Denisa Šindelárová
Agentúra: MUW Saatchi & Saatchi
Creative Director: Jakub Kuvik
Art director: Eduard Drexler, Veronika Holaňová
Copywriter: Ivana Polohová, Andrej Hrivnák, Tomáš Romanec, Pavol Pružinec
Strategy Planner: Klaudia Linkeschová
Unit Director: Tatiana Hrutková
Account Manager: Hana Ruttkayová, Zuzana Havranová
Režisér: Jan Švejkar
Produkcia: Hitchhiker Films
Mediálna agentúra: Wavemaker

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.