Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
04.11.2018, 18:33

Uber spúšťa možnosť predplatného v piatich mestách v USA

Spoločnosť predpokladá, že jej klienti by týmto spôsobom ušetrili až 15 percent mesačne.

Uber spúšťa možnosť predplatného v piatich mestách v USA
Zdroj: Reuters

Alternatívna taxislužba Uber začala v piatich amerických mestách ponúkať možnosť predplatného, ​​takzvaný Ride Pass. Vďaka tomu sa zákazníci vyhnú rastu cien v dopravných špičkách a iných žiadaných termínoch.

Firma chce svojich klientov presvedčiť, že je ekonomickejšie používať jej služby a vzdať sa vlastných automobilov. Ride Pass je odpoveďou na sťažnosti na cenové výkyvy počas dňa na rovnakých trasách.

Ride Pass je spôsob, ako udržať pevné ceny za akúkoľvek jazdu, kdekoľvek a kedykoľvek v meste za mesačný poplatok. Spoločnosť predpokladá, že jej klienti by týmto spôsobom ušetrili až 15 percent mesačne zo svojich súčasných výdavkov. Paušál sa vzťahuje na všetky jazdy služieb UberX, Uber Pool a Uber Express v danom mesiaci.

 "Klasickým príkladom je každodenné dochádzanie: zaplatíte nízku cenu za cestu do práce, len aby ste zistili, že jazda domov je iný príbeh," uviedol produktový manažér Dan Bilen. "Chceme, aby sa Uber stal spoľahlivou alternatívou k jazde vlastným vozidlom, s cenou, ktorú si ľudia môžu dovoliť pre každodennú prepravu," dodal.

Cena paušálnej  tarify

Paušálna tarifa stojí 24,99 dolára mesačne v Los Angeles a 14,99 dolára v Austine, Denveri, Miami a Orlande. V budúcom roku sa má služba rozšíriť do ďalších amerických miest, informoval o tom server BBC.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.