Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
18.12.2018, 11:29

Pilsner Urquell vydražil dizajnovú fľašu za 27 118 eur

Autor originálnej fľaše je Slovák Jakub Pollág a Čech Václav Mlynář, zo štúdia deFORM.

Pilsner Urquell vydražil dizajnovú fľašu za 27 118 eur
Zdroj: Pilsner Urquell

Dražbou umeleckých pivných fliaš pomáha Pilsner Urquell pred Vianocami už tradične Centru Paraple. Tento rok sa v online aukcii vydražilo desať unikátnych fliaš, ktoré sú inšpirované 100. výročím založenia samostatného Československa. Fľaše získali dražitelia, ktorí ponúkli najvyššiu cenu. Hodnota najdrahšej aukčnej fľaše sa tento rok vyšplhala až na 700 000 Kč (27 118 eur), čo je takmer trojnásobok vlaňajšieho rekordu.

Siedmy ročník charitatívnej dražby dizajnových fliaš vyniesol celkom 2 759 988 Kč (106 921 eur), čím pokoril rekord z minulého ročníka o viac ako milión českých korún.

Celý výťažok dražby poputuje na konto Centra Paraple, ktoré pomáha ľuďom s poškodením miechy a ich rodinám. „Mám veľkú radosť, že aj tohtoročná aukcia krásnych originálnych pivných fliaš Pilsner Urquell sa stretla s úspechom a prekonala minuloročný výsledok. Výťažok dražby použije Centrum Paraple na to, aby naši klienti mali istotu, že sa o nich postarajú profesionálni asistenti a tiež nakúpime nové potrebné pomôcky. Ďakujeme za spoluprácu a tešíme sa na ďalšie úspešné roky!" hodnotí výsledok Zdeněk Svěrák, zakladateľ Centra Paraple.

Návrhu dizajnu fľaše sa tento rok ujali symbolicky Slovák a Čech - Jakub Pollág a Václav Mlynář zo štúdia deFORM, umeleckí riaditelia renomovanej sklárne Bomma. Cieľom bolo vytvoriť fľašu, ktorá by svojím umeleckým prevedením oslavovala 100 rokov republiky. Vznikla tak séria pivných fliaš, z ktorých každá je iná a odkazuje na dôležité míľniky v našich dejinách.

Zdroj: Pilsner Urquell

Motívy na fľašiach pripomínajú napríklad založenie Československa v roku 1918, koniec druhej svetovej vojny, vznik Charty 77 alebo Nežnú revolúciu. Po obvode každej z fliaš je vybrúsených sto faziet ako symbol stého výročia a do krištáľovej zátky je vtlačená československá trikolóra.

Navrhnúť design aukčných fliaš Pilsner Urquell v roku, keď oslavujeme významné výročie československej štátnosti, pre nás bola ozajstná výzva. O to väčšiu radosť máme z výsledku dražby. Tieto unikátne fľaše teraz budú tešiť úspešných dražiteľov a nás všetkých dohromady teší podpora, ktorú celý projekt priniesol ľuďom s vážnym zdravotným hendikepom," hovoria Jakub Pollág a Václav Mlynář.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.