Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
19.12.2018, 15:42

Odin Goedhart odchádza z postu generálneho riaditeľa HEINEKEN Slovensko

Po piatich rokoch opúšťa Slovensko.

Odin Goedhart odchádza z postu generálneho riaditeľa HEINEKEN Slovensko
Zdroj: HEINEKEN

Odin Goedhart končí svoje pôsobenie na poste generálneho riaditeľa HEINEKEN Slovensko. V čele spoločnosti bol takmer päť rokov, ku koncu tohto roka oznámil svoj odchod zo Slovenska. Goedhart viedol HEINEKEN Slovensko od apríla 2014. Pod jeho vedením si spoločnosť upevnila pozíciu lídra na slovenskom pivovarníckom a sladovníckom trhu.

„Počas môjho pôsobenia na Slovensku som prežil nesmierne obohacujúce a nezabudnuteľné obdobie. V práci som sa mohol oprieť o silný a motivovaný tím, s ktorým sme pracovali na ďalšom rozvíjaní nášho mimoriadne hodnotného portfólia značiek. Tešili sme sa z mnohých úspechov, ocenení a pozitívnych ohlasov konzumentov, ale aj odbornej verejnosti. To všetko nám dodávalo veľa energie do množstva práce, ktorej sme sa posledné roky venovali,“ zhodnotil svoje pôsobenie Odin Goedhart. „Slovensko je nádherná krajina a my sme si jej krásy spolu s celou rodinou dosýta užili. Som si istý, že sa sem budeme radi vracať. Ďakujem za možnosť a privilégium stať na čele najsilnejšej pivovarníckej spoločnosti na Slovensku.“   

Počas pôsobenia Odina Goedharta zrealizovala spoločnosť HEINEKEN Slovensko viacero úspešných projektov a inovácií. Vo februári 2015 spoločnosť rozšírila svoje portfólio o novú kategóriu na slovenskom trhu - nápoj cider.  V pivovare Hurbanovo začala vyrábať jeho najpredávanejšiu značku na svete Strongbow a neskôr portfólio obohatila aj o domácu značku Lišiak zo sadu. Úspešne pokračovala v inováciách v kategórii radlerov, v ktorej je HEINEKEN Slovensko neohrozeným lídrom. Zároveň, v roku 2016 uviedla na  trh novinku Zlatý Bažant ´73, ktorej predaj a obľúbenosť stále rastie. Pozitívne výsledky zaznamenala spoločnosť aj v HORECA segmente, kde zastabilizovala pokles predaja a v tomto roku dokonca mierne narástol.

Meno nového generálneho riaditeľa oznámi spoločnosť začiatkom budúceho roka.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.