Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.01.2019, 11:10

"Je čas povedať si pravdu. Mnohí budú zúfalí." Vallo vo videu mobilizuje Bratislavu, aby odvrátil dopravný kolaps

Primátor Bratislavy spustil informačnú kampaň ku dopravným obmedzeniam.

"Je čas povedať si pravdu. Mnohí budú zúfalí." Vallo vo videu mobilizuje Bratislavu, aby odvrátil dopravný kolaps
Zdroj: TASR

Milí Bratislavčania. Je čas povedať si pravdu. Bratislavskú dopravu čakajú ťažké časy. Mnohí z vás budú zúfalí, budú počuť plač a škrípanie zubami."

Takto sa začína informačná kampaň, ktorá má pomôcť zvládnuť najväčšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. V mobilizačnom videu primátor Matúš Vallo vyzýva Bratislavčanov, aby sa spojili.

"Spolu nám to spôsobí rozsiahle komplikácie a očakávam obrovské kolóny. Verím, že Bratislavčania majú svoje mesto radi a som presvedčený, že spolu to dokážeme a zvládneme," pokračuje Vallo.   

Citeľné dopravné obmedzenia nastanú v Bratislave pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 (konkrétne pre prestavbu mimoúrovňovej križovatky Prievoz) a pre výstavbu podzemného kruhového objazdu na rekonštruovanej časti ulice Mlynské nivy už od 15. februára.

Uzávera ulice Mlynské nivy bude na dobu jeden rok. Prvého polroka pôjde o úplnú uzáveru ulice, druhý polrok bude táto ulica sprejazdnená pre MHD. Stavby v oblasti Prístavného mosta potrvajú dva roky.

Práce budú rozdelené do šiestich etáp a každá ďalšia etapa bude pre dopravu využívať aj stavby, ktoré sú postavené v predchádzajúcej etape. Dosah na dopravu sa tak má pri ďalších uzáverách postupne znižovať.

Obmedzenia budú mať podľa mesta negatívny dosah na dopravu vo viacerých častiach Bratislavy. Zaťažená bude najmä mestská časť Ružinov a ulice Gagarinova, Landererova či Bajkalská.

"To, čo dnes zažívame ako najhoršiu dopravnú situáciu dvakrát denne, ráno a večer, očakávame, že bude počas celého dňa," upozorňuje starosta Ružinova Martin Chren. 

Magistrát verejnosť vyzýva, aby najbližšie mesiace preferovala na presun verejnú dopravu. Mesto zároveň plánuje zriadiť na niektorých úsekoch bus pruhy a taktiež chce budovať záchytné parkoviská.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.