Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.02.2019, 11:03

Slovenská sporiteľňa zavesila na pobočky umelecké diela. O budúcnosti miest

Nahradila nimi veľké reklamné plochy. 20 diel vytvorili traja ilustrátori.

Slovenská sporiteľňa zavesila na pobočky umelecké diela. O budúcnosti miest

Slovenská sporiteľňa sa pozicionuje ako inovatívny a zodpovedný líder a preto sa po rozhodnutí skončiť s billboardami, rozhodla fasády svojich dvadsiatich pobočiek nahradiť umeleckými dielami. Mladí talentovaní umelci tak získali priestor a voľnú ruku, aby na veľkých plochách znázornili tému „Budúcnosť nášho mesta“.

Ukážky vybraných diel nájdete v galérii.

„Aj v roku 2019 sme sa ako zodpovedný a inovatívny líder rozhodli inšpirovať k zmene. Vzdali sme sa našich produktových vizuálov na fasádach pobočiek a nahradili ich moderným umením. Verím, že sme svojou troškou prispeli nielen k skrášleniu našich pobočiek, ale aj ich okolia. Tiež verím, že postupne máme na to zmeniť ich vízie na realitu, a vytvoriť tak spokojné a krásne miesta, aké si zaslúži moderná krajina,“  povedal Peter Holík, vedúci marketingovej komunikácie Slovenskej sporiteľne.

Autormi umeleckých diel sú Róbert Szegény, Milan Pleva a Štúdio Natreto. Ich diela zdobia mestá: Banská Bystrica, Bardejov, Čadca, Detva, Holíč, Košice (2 diela), Kráľovský Chlmec, Levice, Liptovský Hrádok, Michalovce, Patrizánske, Pezinok, Podbrezová, Prešov, Stará Lubovňa, Svidník, Turčianske Teplice, Vranov nad Topľov a Žilina. Spolu s bankou zároveň pripravili pre starostov a primátorov miest brožúry o umeleckých dielach. Tiež v nich môžu nájsť množstvo nápadov a inšpirácií, ako vidia umelci a mladí ľudia budúcnosť ich mesta.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.