Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
22.02.2019, 13:06

Pinterest mieri na burzu

Platforma má vyše 250 miliónov aktívnych užívateľov mesačne.

Pinterest mieri na burzu

Spoločnosť Pinterest prevádzkujúca rovnomennú sociálnu sieť chce vstúpiť na burzu, Komisii pre cenné papiere a burzy (SEC) podala žiadosť o primárnu verejnú ponuku (IPO) akcií. S odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou to uviedol denník The Wall Street Journal. Od tohto kroku si sľubuje trhové ohodnotenie najmenej 12 miliárd dolárov.

Na túto hodnotu ju ocenilo posledné kolo financovania investícií v roku 2017. Podľa predchádzajúcej správy agentúry Reuters by ponuka IPO mohla firme priniesť okolo 1,5 miliardy dolárov.

Pinterest patrí k radu technologických firiem, ktoré tento rok chystajú burzový debut, vrátane Uber, Lyft, Airbnb a Slack.

Spoločnosť so sídlom v San Franciscu sa od svojho založenia v roku 2008 rýchlo rozrástla, vlani v septembri mala 250 miliónov aktívnych užívateľov mesačne.

Pinterest funguje v podstate ako nástenka, kam si raketovo rastúci počet užívateľov "špendlí" obrázky a videá, ľubovoľne ich kategorizuje a zdieľa s ostatnými, láka na jednoduchosť a možnosť čerpať nové nápady.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.