Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
13.03.2019, 10:42

Walt Disney v Mexiku predá Fox Sports, aby získal súhlas regulátora

Mexiko je poslednou veľkou brzdou dohody amerických mediálnych spoločností.

Walt Disney v Mexiku predá Fox Sports, aby získal súhlas regulátora
Zdroj: REUTERS/Jacky Naegelen

Mexický regulačný úrad (IFT) schválil koncentráciu spoločností Walt Disney a 21st Century Fox za tej podmienky, že Disney predá kanály Fox Sports spolu s právami na programy. S odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou to uviedla agentúra Bloomberg.

Telekomunikačný regulátor IFT podľa agentúry dospel k záveru, že za situácie, keď Disney vlastní športové kanály EPSN a Fox Sports, by ich jediným konkurentom na trhu zostala stanice Televisa. Protimonopolný úrad Cofeco dohodu schválil už vo februári.

Mexiko je poslednou veľkou brzdou dohody amerických mediálnych spoločností. Brazílsky protimonopolný regulátor CADE ju schválil minulý mesiac za podobných podmienok ako IFT. Disney predpokladá, že kúpa bude uzavretá do 20. marca.

V USA sa spoločnosť Disney dohodla na predaji 22 regionálnych športových sietí Fox potom, čo ministerstvo spravodlivosti vyhlásilo, že vlastníctvo týchto kanálov a ESPN by dalo spoločnosti neprimeraný vplyv na športové vysielanie. V Európe sa firma zaviazala predať svoj 50-percentný podiel na kanáloch A + E Networks, aby získala súhlas regulátora.

Disney si prevzatím aktivít Foxu za zhruba 71 miliárd dolárov upevní pozíciu najväčšej mediálnej spoločnosti na svete. Firma už v minulosti kúpila napríklad výrobcu animovaných filmov Pixar Animation Studios, filmovú a nakladateľskú spoločnosť Marvel Entertainment či filmové štúdio Lucasfilm.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.