Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.03.2019, 13:08

Spotify viní Apple z porušovania pravidiel hospodárskej súťaže

Šéf spoločnosti Spotify uviedol, že Apple používateľom obmedzuje možnosť výberu a brzdí inovácie.

Spotify viní Apple z porušovania pravidiel hospodárskej súťaže
Zdroj: Reuters

Služba na streamovanie hudby Spotify podala Európskej komisii sťažnosť na firmu Apple kvôli údajnému porušovaniu pravidiel hospodárskej súťaže. Apple podľa sťažností vo svojom obchode s aplikáciami App Store zaviedol podmienky, ktoré majú potlačiť konkurentov jeho vlastných služieb pre streamovanie hudby Apple Music, píše denník The Wall Street Journal.

Šéf spoločnosti Spotify Daniel Ek uviedol, že Apple používateľom obmedzuje možnosť výberu a brzdí inovácie. "Aplikácie by mali súťažiť na základe kvalít, nie na základe toho, kto vlastní obchod s aplikáciami," vyhlásil hlavný právnik podniku Horacio Gutierrez.

Spoločnosť Spotify podľa denníka tvrdí, že Apple pomocou rôznych obmedzení tlačí konkurenčné predplatiteľské služby na to, aby využívali jeho platobný systém, ktorý si z platieb strháva 30 percent. Upozorňuje tiež, že u konkurenčného obchodu s aplikáciami Play firmy Google takýmto reštrikciám nečelí.

Európska komisia potvrdila, že sťažnosť spoločnosti Spotify dostala. Podľa hovorcu komisie teraz predloženú sťažnosť "skúma podľa svojich štandardných postupov".

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.