Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
15.03.2019, 11:02

Facebook opúšťajú po oznámení novej stratégie vysokí manažéri

Platforma sa viac zameria na komunikáciu v šifrovaných chatových službách a na prísnejšiu ochranu súkromia, s čím nesúhlasia.

Facebook opúšťajú po oznámení novej stratégie vysokí manažéri
Zdroj: TASR

Americkú spoločnosť Facebook opúšťajú dvaja vysokí manažéri. Po 13 rokoch vo firme odchádza produktový riaditeľ Chris Cox a s podnikom sa lúči aj šéf dcérskej spoločnosti WhatsApp Chris Daniels, ktorý sa jej vedenia ujal ani nie pred rokom. Podľa informovaných zdrojov denníka The New York Times je za odchodom týchto ľudí ich nesúhlas s šéfom Facebooku Markom Zuckerbergom.

Zakladateľ a šéf celosvetovo používanej sociálnej siete Facebook minulý týždeň oznámil, že sa Facebook viac zameria na komunikáciu v šifrovaných chatových službách a na prísnejšiu ochranu súkromia. Súčasťou zmien je podľa Zuckerberga aj plán na prepojenie služby zasielanie správ prostredníctvom služieb Facebook Messenger, WhatsApp a Instagram do roku 2020 do jedného šifrovaného systému.

Tento obrat vyvoláva podľa agentúry DPA mnoho otázok - vrátane budúceho obchodného modelu Facebooku. V súčasnej dobe generuje firma obchodovaná na tržby predovšetkým vďaka reklame.

Zuckerberg sa podľa zdrojov snaží, aby odchod oboch vedúcich pracovníkov nevyzeral ako roztržka. "Už niekoľko rokov sa mnou Chris hovoril o svojej túžbe robiť niečo iné," napísal šéf Facebooku na svojom blogu. Dodal, že mu jeho dlhoročný spolupracovník Cox bude chýbať.

Ako Cox tak Daniels patria medzi Zuckerbergovho osobných priateľov. Cox bol vo firemnej hierarchii považovaný za muža číslo tri po Zuckerbergovi a prevádzkovej riaditeľke Sheryl Sandbergovej. WhatsApp bude podľa Zuckerbergovho oznámenia ponovom riadiť Will Cathcart, ktorý mal predtým na starosti hlavnú aplikáciu Facebooku. Tú teraz povedie Fidji Šímová.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.