Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
28.03.2019, 17:20

Spoločnosť Hornbach vyvolala najnovšou reklamou pobúrenie v Južnej Kórei

Ženy ju označujú za rasistickú a požadujú ospravedlnenie.

Spoločnosť Hornbach vyvolala najnovšou reklamou pobúrenie v Južnej Kórei
Zdroj: Focus

Nemecká reklama zobrazujúca Ázijčanku, ktorá sa vzruší pri ovoniavaní šatstva noseného belochmi, vyvolala pobúrenie v Južnej Kórei, kde ju veľa žien označuje za rasistickú a požaduje ospravedlnenie. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

​Predmetný reklamný spot spoločnosti Hornbach, reťazca supermarketov so stavebným a záhradným tovarom v Európe, sa začína scénou belochov pracujúcich v záhrade. Ich spotené oblečenie je následne vákuovo zabalené a odoslané do nešpecifikovanej ázijskej krajiny, kde si ho žena kupuje zo samoobslužného automatu v meste pripomínajúcom Tokio.

Reklama sa končí záberom na ženu, ako vzdychá rozkošou, pričom sa objavuje slogan Takto vonia jar.

Zdroj: Mafra Slovakia

Za zákaz reklamy a verejné ospravedlnenie vznikla v Južnej Kórei internetová petícia. Rozhorčení používatelia sociálnych sietí obviňujú nemeckú firmu z vytvárania stereotypu o ázijských ženách.

Hornbach inkriminovanú reklamu zverejnil na videoportáli YouTube 15. marca. Nemecká firma reklamný spot bránila tvrdením, že nie je rasistický a má poukazovať na "znižujúcu sa kvalitu života v mestách". Tiež uviedla, že priemyselné mesto v reklame je fiktívne a nejde o nejaké konkrétne sídlo v Ázii.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.