Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
11.04.2019, 20:55

Pohrebná služba ponúka v e-shope kremačnú pec z lega

Chce pomôcť ľuďom, ktorí nevedia, ako o smrti blízkeho hovoriť s deťmi.

Pohrebná služba ponúka v e-shope kremačnú pec z lega
Zdroj: shop.bestattungsmuseum.at

Viedenská mestská pohrebná služba, ktorá na seba pred časom upozornila otvorením e-shopu so spomienkovými predmetmi, sa rozhodla rozšíriť svoj sortiment hračiek z lega. V ponuke sú už napríklad kremačná pec, figúrky smútiacich pozostalých aj zosnulých, smútočný koč s koňmi či celý cintorín s náhrobkami aj hrobárom.

Podľa riaditeľa mestskej pohrebnej firmy Markusa Pintera sa nápad na predaj hračky zrodil na základe mnohých rozhovorov s klientmi, ktorí si nevedeli rady s tým, ako o smrti blízkeho hovoriť s deťmi.

Zdroj: shop.bestattungsmuseum.at
Zdroj: shop.bestattungsmuseum.at
Zdroj: shop.bestattungsmuseum.at

​Na e-shope pohrebná služba doposiaľ predávala z lega len niekoľko málo hračiek, napríklad pohrebnú električku, ktorá ulice rakúskej metropoly brázdila v prvej polovici 20. storočia či pohrebné auto. Podľa Pintera ale tieto predmety boli určené skôr zberateľom. Napríklad električka stojí v e-shope 112,90 eura.

Zdroj: shop.bestattungsmuseum.at

​Novo ponúkané produkty, ktoré sa dajú kúpiť za cenu od necelých tridsať do necelých deväťdesiat eur, však vznikli v spolupráci s viedenským zväzom pre psychoterapiu priamo pre deti.

"Deti sa so svojimi pocitmi často vyrovnávajú hrou," vysvetlila zástupkyňa zväzu Michaela Tomek. Mlčať pred deťmi o smrti blízkeho je podľa nej nesprávne. "Tabuizované témy vytvárajú strach a neistotu. Dieťa tak cíti, že nie je niečo v poriadku, a s týmto pocitom zostáva osamotené," varovala Tomek.

Zdroj: shop.bestattungsmuseum.at

Už vlani na jeseň vyvolalo otvorenie e-shopu viedenskej pohrebnej služby veľkú pozornosť. Milovníci čierneho humoru si v ňom odvtedy môžu kúpiť napríklad tričká s nápismi, USB kľúče v tvare kostry či rakvy, ale aj pohár medu z kvetín na Ústrednom cintoríne.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.