Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
29.04.2019, 13:45

Burger King v novej reklame varuje: dávajte si pozor na svoju sánku

Alebo čo sa stane s vašou sánkou, ak zjete extra veľký Whopper.

Burger King v novej reklame varuje: dávajte si pozor na svoju sánku
Zdroj: Burger King

Burger King zaujal odvážnou reklamou. Upozorňuje v nej na to, že ak si dáte poriadny kus obľúbeného burgra s názvom Whopper, môže to mať následky na vašej sánke. Ako dôkaz uverejnil Burger King aj röntgenovú snímku, kde tieto dôsledky môžete vidieť.

Vizuál je doplnený textáciou: Varovali sme vás, že to bude veľké. Takto vyzerá výsledok:

Zdroj: Burger King
Zdroj: Burger King
Zdroj: Burger King

​Reklamu vymyslela agentúra DAVID  v Brazílii.

Röntgen kurčiat

Burger King nie je prvá značka, ktorá sa pohrala s röntgenovou snímkou. Začiatkom tohto roka napríklad potrebovalo KFC v Španielsku nájsť rýchly a jednoduchý spôsob ako preukázať pravosť svojich produktov. Ideu začali hĺbkovou analýzou najčastejších obáv z kvality potravín. Konzumenti tvrdia, že kura nie je v skutočnosti kuracie mäso a obrázky sú až príliš upravené. Kreatívna agentúra v rámci kampane kontaktovala špecialistov, aby mohli robiť röntgenové snímky rôznych častí vyprážaného kurčaťa KFC. Tento proces zdokumentovali a diagnostické testy premenili na komunikačné vizuály, ktoré umiestnili na bilbordoch.

Zdroj: KFC
Zdroj: KFC
Zdroj: KFC

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.