Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
30.04.2019, 08:45

Spotify má 100 miliónov predplatiteľov a 217 miliónov aktívnych používateľov

"Znamená to významný míľnik v histórii podniku," uviedla spoločnosť v správe.

Spotify má 100 miliónov predplatiteľov a 217 miliónov aktívnych používateľov
Zdroj: Pixabay

Najväčšia služba pre streamovanie hudby Spotify v prvom štvrťroku prvýkrát dosiahla hranicu 100 miliónov predplatiteľov. Firma tiež oznámila, že znížila štvrťročnú stratu, zatiaľ čo jej tržby výrazne stúpli.

​Spoločnosť Spotify v prvom štvrťroku prerobila 142 miliónov eur po strate 169 miliónov eur v rovnakom období minulého roka. Tržby spoločnosti medziročne vzrástli o 33 percent na 1,51 miliardy eur. Prekonali tak očakávania analytikov, ktorí ich podľa prieskumu firmy Refinitiv odhadovali na 1,47 miliardy eur.

Spoločnosť Spotify vo výsledkovej správe uviedla, že počet predplatiteľov medziročne stúpol o 32 percent na 100 miliónov. "Znamená to významný míľnik v histórii podniku," uviedla spoločnosť v správe.

Firma okrem platenej prémiovej služby ponúka taktiež bezplatnú službu podporovanú reklamou. Celkový počet jej aktívnych používateľov sa medziročne zvýšil o 26 percent na 217 miliónov.

Spoločnosť Spotify, ktorá sídli vo Švédsku, začala fungovať v roku 2008. Jej hlavným konkurentom je služba Apple Music, ktorá mala na konci minulého roka okolo 50 miliónov predplatiteľov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.