Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
30.05.2019, 13:08

McDonald´s mení obal dezertu McFlurry

Táto zmena na Slovensku ročne ušetrí takmer osem ton plastov.

McDonald´s mení obal dezertu McFlurry
Zdroj: Mcdonald´s

McDonald´s na Slovensku bojuje s odpadom a aktuálne mení obaly na dezert McFlurry. Ten sa bude zákazníkom servírovať bez plastového viečka. Mení sa tiež rozmer lyžičky v dezerte, bude menšia.

Nové kelímky pre McDonald´s produkuje talianska spoločnosť SEDA Italy. Sú vyrábané z papiera a potiahnuté tenkou vrstvou polyetylénu (PE) a objemom zodpovedajú tomu predchádzajúcemu. Zmena na nový obal bez viečka ušetrí slovenské životné prostredie o 7,95 ton plastu ročne.

„McDonald´s na Slovensku triedi vo svojich reštauráciách všetok odpad po zákazníkoch už 19 rokov. Dlhodobo hľadáme možnosti, ako niektoré obaly zmeniť alebo vymeniť za iné – ekologickejšie. Ide nám predovšetkým o obmedzenie používania plastov. V súčasnosti je viac ako 80 % našich obalových materiálov z papiera,“ povedala Zuzana Svobodová, riaditeľka oddelenia PR a komunikácie McDonald’s pre Českú republiku a Slovensko. Podľa jej slov McDonald´s v českých reštauráciách už testuje prototypy nových papierových slamiek.

McDonald´s do roku 2025 plánuje 100 % svojich obalov posielať na ďalšie spracovanie a pre ich výrobu používať len obnoviteľné, recyklované alebo plne certifikované materiály. Do roku 2030 si McDonald´s dáva za cieľ znížiť emisie skleníkových plynov, či v rámci prevádzky svojich reštaurácií alebo pri doprave surovín o 36 %, na úroveň roka 2015.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.