Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.06.2019, 08:41

Facebook zakázal predinštalovanie svojich aplikácií na mobiloch Huwaei

Urobil tak v dôsledku zaradenia firmy Huawei na čiernu listinu.

Facebook zakázal predinštalovanie svojich aplikácií na mobiloch Huwaei
Zdroj: Reuters

Americká internetová spoločnosť Facebook zakázala predinštalovanie svojich aplikácií na mobilných telefónoch čínske firmy Huawei, ktorá teraz čelí reštrikciám zo strany Spojených štátov. Agentúru Reuters o tom informoval Facebook.

Na telefónoch Huawei tak už nebudú predinštalované aplikácie Facebook, WhatsApp či Instagram. Kupci súčasných modelov telefónov Huawei si budú môcť tieto aplikácie sami stiahnuť z obchodu Google Play. Budúce modely však k tomuto obchodu nebudú mať prístup, ak americká vláda nezmení svoj postoj k Huawei, píše Reuters.

USA v polovici mája zaradilo firmu Huawei na čiernu listinu, čo znamená, že americké podniky potrebujú špeciálne povolenie, aby jej mohli dodávať svoje produkty. Krátko potom však Washington na tri mesiace obchodné reštrikcie voči Huawei zmiernil.

Americká spoločnosť Google už skôr uviedla, že po uplynutí tejto trojmesačnej lehoty obmedzí čínskej firme Huawei používanie svojho operačného systému Android. Obchod Play aj všetky ďalšie aplikácie Googlu, pretrvajú dostupné na súčasných modeloch telefónov Huawei.

Čínsky podnik tvrdí, že sa na americkú reštrikciu pripravil, a sľubuje, že sa s problémami plynúcimi z týchto reštrikcií dokáže vysporiadať. Niektorí zákazníci v európskych a ázijských obchodoch však agentúre Reuters povedali, že sa zdráhajú kupovať telefóny Huawei kvôli neistote, ktorá okolo nich panuje.

Huawei je druhým najväčším výrobcom smart telefónov na svete za juhokórejským konkurentom Samsung. Analytici oslovení agentúrou Reuters však minulý mesiac uviedli, že odbyt telefónov Huawei by mohol tento rok v dôsledku amerických sankcií klesnúť až o štvrtinu. Nevylúčili ani možnosť, že telefóny tejto značky by časom mohli úplne zmiznúť z medzinárodného trhu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.