Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.06.2019, 12:25

Uber predstavuje nové samojazdiace vozidlo a donášku jedla dronmi

Počas Elevate Summit odprezentoval Uber ďalšie technologické pokroky spoločnosti.

Uber predstavuje nové samojazdiace vozidlo a donášku jedla dronmi
Zdroj: Uber

Na treťom ročníku Elevate Summit odprezentoval Uber, ako spolupracuje s predstaviteľmi vlád a priemyslu na vybudovaní prvej leteckej siete spolujazdy na svete s bezpečnými, tichými a elektrickými lietadlami Uber Air. Cieľom je spustiť testovacie lety v roku 2020, s plánom komerčnej prevádzky spoločnosť počíta v roku 2023.

​Okrem toho na summite Uber predstavil ďalšie technologické novinky a svoje budúce aktivity - od nových pokrokov v oblasti e-bicyklov a skútrov, cez inovácie v dodávkach potravín v rámci donáškovej služby Eats až po najpokročilejšie autonómne vozidlá.

Samojazdiace vozidlo

​Volvo XC90 SUV je tretím vozidlom, ktoré spolu vyvinuli Volvo a Uber a prvé vozidlo schopné plne samostatnej jazdy určené na výrobu. Základné vozidlo XC90 je vybavené kľúčovými bezpečnostnými prvkami, ktoré umožňujú Uber jednoduchú inštaláciu jeho vlastného samojazdiaceho systému. Ten umožní prípadné budúce nasadenie samojazdiacich aút v sieti Uber ako služby autonómnej spolujazdy.

Zdroj: Uber

Donáška jedla dronmi 

Kombináciou inovatívnej technológie spoločnosti Uber Elevate so sieťou a logistickými skúsenosťami spoločnosti Uber Eats rozšíri donáška potravín dronmi kulinárske možnosti zákazníkov a skráti dodacie lehoty. Počiatočná fáza testovania v San Diegu bola zrealizovaná s McDonald's a v priebehu tohto roka sa rozšíri o ďalších partnerov Uber Eats.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.