Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.06.2019, 14:06

Infografika: Toto je rebríček najznámejších festivalov na Slovensku

Prieskum Národného osvetového centra Bratislava odhalil povedomie o festivaloch medzi Slovákmi.

Infografika: Toto je rebríček najznámejších festivalov na Slovensku
Zdroj: Orange Slovensko

Ako informovalo Národné osvetové centrum, prieskum realizovaný na výberovej vzorke 1 500 respondentov bol zacielený na festivaly a kultúrne podujatia na Slovensku v rôznych oblastiach umeleckej tvorby: divadlo, film, hudba, folklór a amatérska umelecká súťaž. Prioritne sa zameriaval na spontánnu a podporenú znalosť jednotlivých festivalov.

„Ťažisko prieskumu tvorila oblasť folklórnych festivalov – v prieskume sa zisťoval aj imidžový profil vybraných festivalov, ich postavenie v rámci konkurenčného trhu a špecifiká a odlišnosti medzi festivalmi. V odpovediach sa objavilo 45 podujatí, zväčša hudobných a folklórnych. Analýza sociálno-demografického zloženia návštevníkov umožnila identifikovať hlavné cieľové skupiny a návštevnícky potenciál do budúcnosti,“ približuje Alexandra Žilavá, Poverená riadením a Vedúca oddelenia komunikácie a edičnej činnosti Národné osvetové centrum Bratislava.

Pozrite si výsledky v infografike:

Zdroj: Národné osvetové centrum

Zdroj: Národné osvetové centrum

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.