Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
13.06.2019, 15:25

Nike nainštaloval v londýnskej predajni plus-size figurínu

Odkazuje, že športovcom môže byť každý.

Nike nainštaloval v londýnskej predajni plus-size figurínu
Zdroj: CNN

Londýnska predajňa Nike má novinku, o ktorej sa veľmi rýchlo dozvedel celý svet. Do jednej z predajní sa predajca rozhodol nainštalovať plus-size figurínu.

Najnovší prírastok vlajkovej lode Nike na Oxford Street je venovaný „oslave rozmanitosti“. Preto značka upravila celé tretie poschodie venované figurínam s rôznymi typmi postáv, vrátane plusových a para-športových figurín, ktoré sú určené na lepšie zobrazenie sortimentu na predaj, vrátane línie Nike Plus Size.

Sarah Hannah, generálna riaditeľka a viceprezidentka Nike pre ženy v Európe, na Blízkom východe a v Afrike, vo svojom vyhlásení uviedla: „S neuveriteľnou hybnou silou v ženskom športe je práve prepracovaný priestor len ďalšou ukážkou odhodlania Nike inšpirovať a slúžiť atlétkam."

Nike novinkou odkazuje, že športovcom môže byť každý. A týmto krokom ukazuje, že si uvedomuje zodpovednosť voči všetkým ženám, nie len tým, ktoré vyzerajú ako štíhle figuríny.

Na sociálnych sieťach sa okamžite spustila vlna reakcií, niektorí krok chvália a vyzdvihujú angažovanosť značky motivovať ľudí, iní zas kritizujú a pýtajú sa, či to Nike myslí vážne.

Zdroj: Twitter

​Známa osobnosť Svete Miller dokonca napísal, že figurína „normalizuje obezitu“ a že to nie je dobrý krok.

Zdroj: Twitter

Značka začala s podobným projektom už v roku 2017 kedy do kolekcií zaradila plus-size veľkosti, ktoré siahali až do XXXL veľkosti a boli dizajnovo prispôsobené tak, aby vyzerali dobre na každom type postavy.

Plus-size figuríny predstavili dávnejšie aj značky Old Navy či Nordstrom, žiadnej z nich však nedostalo toľko pozornosti.

Zdroj: CNN

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.