Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.06.2019, 10:06

Youtube testuje skrývanie komentárov

Po prvom kroku v marci skúša zaviesť ďalšie opatrenie.

Youtube testuje skrývanie komentárov
Zdroj: Pixabay

Platforma Youtube sa stala v poslednom období terčom kritiky kvôli videám s nežiadúcim obsahom. Pod nimi sa vo väčšine prípadov strhne búrlivá debata a množia sa nenávistné či neslušné komentáre používateľov. Aj preto majú zlú povesť a často sú označované za to "najhoršie na internete". 

Youtube sa preto rozhodol zakročiť a momentálne testuje skrytie komentárov pod videami. Tie by sa mali používateľom zobraziť iba v prípade, že si ich používatelia vyžiadajú kliknutím.

Ako je vidieť na obrázku, všetky komentáre by mali byť skryté bol ikonou „Comments“.

Zdroj: techcrunch.com

Youtube test spoločnosti potvrdil a pre TechCrunch sa vyjadril: „Stále experimentujeme so spôsobmi, ako pomôcť ľuďom ľahšie nájsť, sledovať, zdieľať a komunikovať videá, ktoré sú pre nich najdôležitejšie. Testujeme niekoľko rôznych možností zobrazenia komentárov. Táto možnosť je jedna z mnohých malých experimentov.“

​Nie je jasné, či táto zmena zníži alebo zvýši angažovanosť používateľov komentovať videá, ale o to pravdepodobne v teste ide. Sociálna sieť chce zistiť, nakoľko skryté komentáre ovplyvnia ich množstvo a tiež spôsob, akým sú pozitívne či negatívne písané. 

Čo sa týka komentárov, Youtube už jedno opatrenie urobil. V marci oznámil, že pri videách, v ktorých sa objavujú malé deti, neumožní pridávanie komentárov. Tento aj ďalšie kroky spoločnosť podniká kvôli nedávnym odhaleniam o údajnej sieti pedofilov komunikujúcich skrz komentáre pod videami.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.