Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.06.2019, 11:31

Lidl dnes otvoril svoj prvý outlet na Slovensku

Ponúka v ňom výlučne spotrebný tovar.

Lidl dnes otvoril svoj prvý outlet na Slovensku
Zdroj: Flickr

Obchodný reťazec Lidl dnes otvoril svoj prvý outlet na Slovensku. Nachádza sa v pôvodnej predajni reťazca v Ilave na Štúrovej ulici, neďaleko novej, klasickej predajne Lidl.

„Outlet bude každý týždeň ponúkať nový originálny tovar z Lidl predajní za výhodné ceny. Oproti klasickým predajniam je špecifický tým, že s výnimkou drobného občerstvenia pri pokladniciach sa v ňom nachádza výlučne spotrebný tovar. Pre zákazníkov budú každý týždeň pripravené stovky produktov v zľave až do 70% oproti pôvodným predajným cenám,“ približuje pre Stratégie Tomáš Bezák, hovorca Lidl SR.

A prečo sa Lidl rozhodol práve pre Ilavu? Podľa slov Tomáša Bezáka reťazec po otvorení novej a väčšej predajne v Ilave hľadal vhodné využitie pre budovu, v ktorej sídlil jeho pôvodný obchod. „Napokon sme sa rozhodli pre vlastný outlet, keďže náš spotrebný tovar je na Slovensku mimoriadne obľúbený. A okrem toho, Ilava má pomerne veľkú spádovú oblasť a preto veríme, že tento projekt bude úspešný,“ dodáva Tomáš Bezák. Podľa jeho slov nápad otvoriť outlet nie je v rámci siete reťazce Lidl úplne nový, v niektorých krajinách totiž takéto outlety už existujú, ale nie je ich veľa.

Na Slovensku je Lidl prvým obchodným reťazcom, ktorý uviedol koncept outlet.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.