Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.07.2019, 13:30

Projekt BUDDY pomáha deťom, ktoré nevyrastajú vo svojich rodinách. Dobrovoľníci im venujú svoj čas a priateľstvo

Projekt už niekoľko rokov organizačne podporuje agentúra CREATIVE PRO.

Projekt BUDDY pomáha deťom, ktoré nevyrastajú vo svojich rodinách. Dobrovoľníci im venujú svoj čas a priateľstvo
Zdroj: Tvojbuddy.sk

Počuli ste o programe BUDDY, jednom z  projektov Nadácie Provida? Je o (ne)obyčajnom priateľstve medzi dobrovoľníkmi a deťmi, ktoré nevyrastajú vo svojich rodinách. Priateľstve, ktoré deťom pomáha na ceste k samostatnosti.

Zdroj: Tvojbuddy.sk

​BUDDY je dospelý dobrovoľník, ktorý si buduje s dieťaťom z centra pre deti a rodiny (bývalý detský domov) vzťah založený na dôvere. Trávia spolu voľný čas, rozumejú si a vzájomne sa obohacujú a prepájajú svoje svety.

Súčasťou sú školenia a konzultácie s psychológmi – koordinátormi programu, aby dobrovoľník dieťaťu naozaj rozumel a aby pretrval vzťah na celý život.

Každoročne sa koncom júna koná BUDDY Day, kde deti z programu spolu so svojimi BUDDY dobrovoľníkmi popri workshopoch a športových hrách rozoberajú témy každodenného života a plány.

Tento deň je jedinečnou príležitosťou, kde sa celá BUDDY komunita detí, dobrovoľníkov, podporovateľov, fanúšikov a tímu spoločne stretne a v príjemnej atmosfére si všetci užijú nielen pekný letný deň, ale sa aj vzájomne lepšie spoznajú.

Projekt už niekoľko rokov organizačne podporuje agentúra CREATIVE PRO, jeho komunita dobrovoľníkov neustále rastie.

#everybodyneedssomebuddy #buddy

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.