Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.07.2019, 09:31

Klip k pesničke Bohemian Rhapsody má miliardu zobrazení na Youtube

Pod jeho popularitu sa výrazne podpísal aj rovnomenný filmový hit minulého roka.

Klip k pesničke Bohemian Rhapsody má miliardu zobrazení na Youtube
Zdroj: Youtube

Klip s jedným z najväčších hitov britskej rockovej kapely Queen, Bohemian Rhapsody, dosiahol na YouTube miliardu zobrazení. Oznámila to rozhlasová stanica BBC. Táto hranica síce nie je rekordná, ale miliardu zobrazení doposiaľ nedosiahol žiadny z hudobných klipov spred roka 1990, upozornila stanica.

Ako prvý videoklip, ktorý získal miliardu zhliadnutí sa do dejín YouTube zapísal hit juhokórejského rappera Psyho - Gangnam Style v roku 2012. Dnes má na svojom konte 3,3 miliardy zobrazení, ale samozrejme, viaceré klipy sa už dostali aj vyššie.

Podľa BBC ale prvú miliardu skupiny Queen nemožno ignorovať. Okrem piesne skupiny Guns N' Roses' - November Rain, je Bohemian Rhapsody jediný klip z 20. storočia, ktorý hranicu jednej miliardy dosiahol. Výrazne sa pod jeho popularitu podpísal aj rovnomenný filmový hit minulého roka, ktorý vo februári tohto roka získal štyroch Oscarov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.