Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.07.2019, 12:25

Z hráčov videohry sa stanú milionári. Finalisti Fortnite zabojujú o 30 miliónov dolárov

Všetci hráči, ktorí sa kvalifikovali do finále, vyhrajú z celkovej sumy svoj podiel.

Z hráčov videohry sa stanú milionári. Finalisti Fortnite zabojujú o 30 miliónov dolárov
Zdroj: Fortnite

Po desiatich týždňoch kvalifikačných zápasov medzi 40 miliónmi súťažiacich sa dnes v New Yorku začne finále Svetového pohára v počítačovej hre Fortnite vydavateľa Epic Games.

Podľa usporiadateľov trhá turnaj rekordy v počte prihlásených, pozornosť však vzbudila rekordná čiastka 30 miliónov amerických dolárov (v prepočte 27 miliónov eur), ktorú si účastníci finále rozdelia medzi sebou. Informoval o tom server Independent.

Jedná sa o najvyššiu čiastku, o akú kedy finalisti eSportu bojovali. Všetci hráči, ktorí sa kvalifikovali do finále, vyhrajú z celkovej sumy svoj podiel. Na víťaza sólovej súťaže čakajú 3 milióny dolárov, najhoršie umiestnený hráč finále získa 50-tisíc dolárov.

Fortnite má celosvetovo viac než 250 miliónov registrovaných používateľov. Hráči majú v hre uvedenej na trh v roku 2017 za úlohu prežiť s pomocou zabíjania protivníkov a stavania úkrytov. Hra si rýchlo získala popularitu, keď do nej vývojári zakomponovali režim Battle Royal. V ňom medzi sebou bojujú hráči dovtedy, kým v neustále sa zmenšujúcej aréne zostane len jeden.

O rekord vo vyplatenej sume môže Fortnite pripraviť nemenej populárna počítačová hra Dota 2, ktorej turnaj sa uskutoční v auguste v čínskom Šanghaji. Podľa usporiadateľov už celkový obnos pripravený pre finalistov prekonal 30 miliónov dolárov a do začiatku turnaja sa ešte očakáva jeho zvýšenie. Finalisti oboch turnajov si tak rozdelia čiastku vyššiu, ako napríklad v golfovom turnaji Masters.

Fortnite funguje najmä pre tínedžerov aj ako sociálna sieť, v ktorej spolu môžu hrať a komunikovať. Hra je v režime Battle Royale prístupná na všetkých zariadeniach zadarmo, hráči si ale môžu dokúpiť lepšie vybavenie alebo takzvané emotes, vďaka ktorým ich postavičky tancujú alebo robia iné zábavné gestá.

Podľa agentúry DPA spoločnosť Epic Games zarobila za minulý rok viac než 2,4 miliardy dolárov, najmä vďaka nákupom v hre.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.