Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
07.08.2019, 08:42

Zisk firmy Walt Disney klesol kvôli nákladom na streamovacie služby

Celkové tržby zachránili Avengers a akvizícia 21st Century Fox.

Zisk firmy Walt Disney klesol kvôli nákladom na streamovacie služby
Zdroj: Reuters

Zisk americkej mediálnej a filmovej spoločnosti Walt Disney v druhom štvrťroku medziročne klesol o 51 percent na 1,4 miliardy dolárov. Za prepadom stojí snaha gigantu konkurovať vo sfére streamovacích služieb firme Netflix a s tým spojený rast nákladov. Akcie Disney, ktoré tento rok už vzrástli o 27 percent, v poburzovnom obchodovaní stratili päť percent.

Bez mimoriadnych položiek spoločnosť Disney zarobila 1,35 dolára na akciu a nedodržala tak očakávania analytikov, ktorí v prieskume spoločnosti Refinitiv predpovedali v priemere 1,75 dolára.

Avšak vďaka filmovým trhákom ako Avengers: Endgame a akvizíciu káblových sietí spoločnosti 21st Century Fox sa celkové tržby spoločnosti zvýšili o 33 percent na 20,2 miliardy dolárov.

​Majiteľ filmového štúdia a zábavných parkov po celom svete investuje do digitálnych mediálnych platforiem s cieľom postaviť sa spoločnosti Netflix. Spoločnosť vo svojom vyhlásení uviedla, že náklady na budovanie online služieb budú ovplyvňovať zisky niekoľko rokov. V novembri plánuje spustiť platenú službu rodinného kanálu Disney +.

Prevádzkový zisk zo zábavných parkov firme stúpol o štyri percentá na 1,7 miliardy dolárov, v parkoch v Spojených štátoch ale poklesol. Mediálne siete, ktoré zahŕňajú športové káblovú stanicu ESPN, Disney Channel a FX, vykázali nárast prevádzkového zisku o sedem percent na 2,1 miliardy dolárov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.