Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.08.2019, 12:39

Prvý hypermarket na Slovensku oslavuje 20 rokov. Otvorilo ho Tesco v Nitre

Zákazníci dostali prvýkrát možnosť vybrať si pri jednom type tovaru z viacerých nových domácich aj zahraničných značiek.

Prvý hypermarket na Slovensku oslavuje 20 rokov. Otvorilo ho Tesco v Nitre
Zdroj: Tesco

Pred dvoma dekádami mohli Slováci prvýkrát nakúpiť všetko potrebné pod jednou strechou v prvom hypermarkete. Vyše 7 000 m2 predajnej plochy ponúkol nový hypermarket, ktorý otvorila spoločnosť Tesco v Nitre v júni 1999. Bol to vôbec prvý hypermarket na Slovensku a miesto, ktoré Slovákom prinieslo najširšiu ponuku produktov na trhu.

Zákazníci si mohli v prvom hypermarkete vybrať spomedzi takmer 50-tisíc druhov tovaru na jednom mieste. V samotnom obchode pracovalo v tom čase približne 600 ľudí, čim sa v roku 1999 radilo Tesco k najväčším zamestnávateľom v meste Nitra. Novinkou bolo predstavenie vlastnej značky Tesco s 30 druhmi potravín a drogérie.

Od otvorenia prvého hypermarketu ubehlo 20 rokov a my neustále potvrdzujeme náš dlhodobý záväzok voči Slovensku a slovenským zákazníkom: investujeme do výstavby a modernizácie našich obchodov a distribučných centier, zlepšovania ponuky pre zákazníkov, predstavili sme množstvo inovácií, aby sme zlepšovali zážitok z nakupovania. S našimi takmer 10 000 kolegami sme sa zaradili medzi troch najväčších súkromných zamestnávateľov. Dlhodobo tiež pomáhame zlepšovať život v komunitách naprieč Slovenskom,“ uvádza Martin Kuruc, výkonný riaditeľ Tesca na Slovensku.

Od otvorenia prešiel hypermarket mnohými zmenami vrátane celkovej modernizácie: „Najväčšia zmena prebehla v roku 2016, keď sme upravili pulty s ponukou čerstvých potravín a mrazených výrobkov, zväčšili sme priestor so sezónnym tovarom a zaviedli sme predaj voľných rýb. Okrem toho, sme vytvorili F&F oddelenie so samostatným vstupom. Zákazníkom tiež ponúkame čerstvé pekárenské výrobky z našej vlastnej pekárne,“  hovorí súčasný riaditeľ hypermarketu Tesco v Nitre Ivan Róža. V súčasnosti patrí hypermarket Tesco, ktorý sídli v obchodnom centre Galéria, k najväčším veľkoplošným predajniam v Nitrianskom kraji.

Tesco vstúpilo na slovenský trh v roku 1996. Reťazec aktuálne prevádzkuje 150 obchodov rôznych formátov, 4 nákupné centrá Galéria, 3 distribučné centrá a 18 čerpacích staníc. Spoločnosť tiež prevádzkuje služby ako Tesco Online nákupy, Tesco Finančné služby a Tesco mobile. Po celom Slovensku Tesco zamestnáva 10 000 ľudí, čím sa zaraďuje medzi troch najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine.  

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.