Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
12.08.2019, 12:05

Instagram sa pri nenávistných komentároch pýta, či to používateľ myslí vážne

Podarí sa mu tým obmedziť ich množstvo?

Instagram sa pri nenávistných komentároch pýta, či to používateľ myslí vážne
Zdroj: Instagram blog

Instagram podľa britskej spoločnosti pre verejné zdravie prispieva k úzkosti a depresií. Niet sa čomu čudovať, keď známy používatelia zarábajú za dokonalé príspevky tisíce a všetci ostatní si to pozerajú s miernou závisťou a túžbou žiť rovnako perfektný život, aký je na sociálnej sieti prezentovaný.  Populárna sociálna sieť je tiež často nabádaná kvôli šikane online, ktorá sa objavuje pod fotografiami rôznych známych či neznámych používateľov.

Sociálna sieť sa preto rozhodla podniknúť kroky, ktorými sa pokúsi o reguláciu nenávistných komentárov. Pripravila nový nástroj, ktorý používateľa na sociálnej sieti predtým, ako vypublikuje škodlivý alebo urážlivý obsah upozorní, že ide o neprijateľné správanie a opýta sa ho, aký má problém.

Zdroj: Instagram blog

Nástroj síce dovolí používateľovi správu uverejniť, ale opýta sa, či to myslí naozaj vážne, napríklad aj pri neprimeranom množstve výkričníkov.

Zdroj: Instagram blog

Podľa oficiálneho blogu Adama Mosseriho, šéfa sociálnej siete Instagram, prináša novinka pozitívne výsledky. U testovacej skupiny ide vraj o viditeľné zníženie počtu publikovaných príspevkov s neprimeraným obsahom. Mosseri tiež uviedol, že je ich prioritou, investovať do riešenia problému kyberšikany na platforme a je zodpovednosťou vytvoriť bezpečné prostredie na Instagrame. Na záver dodal, že sa teší na zdieľanie ďalších krokov a aktualizácií v tomto smere.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.