Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.08.2019, 10:02

Spoločnosť KARLOFF rekonštruuje budovu pradiarne v Kežmarku

V novom komplexe ponúkne exkurziu výroby TATRATEA.

Spoločnosť KARLOFF rekonštruuje budovu pradiarne v Kežmarku
Zdroj: KARLOFF

Výrobca čajovo-bylinných likérov TATRATEA, spoločnosť KARLOFF, spustila na prelome rokov 2017 a 2018 rekonštrukciu budovy pradiarne v Kežmarku, kde sa chystá vybudovať okrem výrobne aj atrakcie pre verejnosť.

Zdroj: KARFOFF

​Komplex, ktorý bol v minulosti určený na spracovanie ľanu, dal v roku 1860 vystavať Karol Wein. Vďaka dodnes zachovanej nadčasovej architektúre, bol hlavný výrobný objekt vyhlásený za slovenskú kultúrnu pamiatku. Fabrika však potrebuje rekonštrukciu z kapacitných dôvodov.

„Keďže sme srdciari a ctíme si to, čo nám zachovali naši predkovia, neváhali sme,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Ing. Ján Semaňák. „Investovali sme aj do technológií výroby, ktoré boli hlavným dôvodom sťahovania sa. Nové moderné stroje a linky nám umožnia vyrábať rýchlejšie a efektívnejšie,“ doplnil.

Zdroj: KARFOFF
Zdroj: KARFOFF

​Spoločnosť v spolupráci s architektonickým štúdiom BEEF plánuje zachovať čo najväčšiu časť pôvodnej architektúry. V „novej“ Pradiarni bude možné vidieť a vychutnať si exkurziu výroby TATRATEA v nových moderných priestoroch. Ukončenie stavebných prác je naplánované na rok 2022.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.