Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
02.09.2019, 08:00

ADMA názor : Aký vplyv bude mať skrývanie srdiečok na Instagrame?

Takto to vidia odborníci z ADMA.

ADMA názor : Aký vplyv bude mať skrývanie srdiečok na Instagrame?
Zdroj: archív

V printovom vydaní Stratégií sme zapojili odborníkov z Asociácie digitálnych marketingových agentúr (ADMA), ktorí sa vyjadrili na horúcu tému skrývania srdiečok na Instagrame. 

Instagram sa rozhodol, že nebude zobrazovať lajky pod jednotlivými príspevkami. Informovali o tom na nedávnej konferencii F8. Novinka, ktorá sa momentálne testuje v siedmich krajinách vyvolala rozporuplné emócie. Používateľ sociálnej siete by nemal pod fotkou vidieť počet ľudí, ktorým sa fotka páči.

Zdroj: techcrunch.com

Kristína Babulicová z SCR interactive tvrdí, že Instagram chce touto zmenou povzbudiť používateľov k tvorbe kvalitnejšieho obsahu a followerov k zameraniu na to, čo zdieľate, nie na to, koľko lajkov získate. 

Juraj Kováč z THIS IS LOCCO hovorí: "Stories tiež nemajú na prvú viditeľne merateľný engagement, ale fungujú výborne."

Petra Jeseničová z Netsuccess vníma testovanie pozitívne: "Skrývanie lajkov na Instagrame môže mať pozitívny až uzdravujúci efekt na používateľov a celkovú komunitu. Z ľudského hľadiska už nepôjde o masáž ega rýchlymi lajkami, pozornosť sa zameria viac na komentáre a ich pridanú hodnotu."

Pozrite sa, čo si o téme myslia ďalší odborníci z ADMA: 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.