Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
27.08.2019, 14:04

Európska komisia skúma Google, či nezvýhodňuje svoju službu pre hľadanie práce

Google za porušovanie pravidiel hospodárskej súťaže dostal od Európskej komisie už tri pokuty v hodnote 8,25 mld. eur.

Európska komisia skúma Google, či nezvýhodňuje svoju službu pre hľadanie práce
Zdroj: Reuters

Európski regulátori skúmajú, či americká internetová spoločnosť Google neznevýhodňuje, v rozpore s protimonopolnými pravidlami, svoju službu pre hľadanie práce Google for Jobs. Uviedla to dnes, podľa agentúry Reuters, európska komisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestagerová.

Agentúra Reuters nedávno informovala, že skupina 23 prevádzkovateľov európskych webových stránok pre hľadanie práce zaslala komisárke list, v ktorom sa sťažujú, že Google využíva svoju pozíciu na trhu na zvýhodňovanie služby Google for Jobs. Skupina vyzvala komisiu, aby zvážila vydanie dočasného opatrenia, ktoré by Googlu až do vyšetrenia celej záležitosti, nariadilo zastaviť praktiky porušujúce hospodársku súťaž.

Google, ktorý je najpoužívanejším internetovým vyhľadávačom na svete, dostal v posledných rokoch od Európskej komisie, za porušovanie pravidiel hospodárskej súťaže, už tri pokuty v celkovej hodnote 8,25 miliardy eur. Komisia spoločnosť pokutovala napríklad za zneužívanie dominantej pozície operačného systému Android.

Vestagerová sa obáva, že Google by mohol porušovať pravidlá hospodárskej súťaže aj v ďalších oblastiach. „Práve teraz skúmame, či sa rovnaká vec nemôže diať aj v iných častiach podnikania Googlu, ako je služba pre hľadanie práce známa ako Google for Jobs,“ uviedla dnes komisárka na konferencii v Berlíne. Dodala, že komisia by mohla zaviesť nové pravidlá regulácie veľkých technologických spoločností, aby zabezpečila, že budú podnikať poctivým spôsobom.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.