Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
11.09.2019, 10:43

Letnú dovolenku si tento rok dopriala menej ako polovica internetových Slovákov

Prieskum: Ako si dovolenku užili Slováci a kde ju trávili?

Letnú dovolenku si tento rok dopriala menej ako polovica internetových Slovákov
Zdroj: pixabay.com

Informácie o téme dovolenkujúcich Slovákov zisťoval výskum spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý sa uskutočnil na vzorke päťsto respondentov starších ako 15 rokov, z internetovej populácie Slovenského národného panelu.

Na tohtoročnú letnú dovolenku sa vydalo 42 % internetových Slovákov, o trochu viac než ostatní si ju dopriali ľudia s vyšším stupňom vzdelania a tí zo západného Slovenska. Tieto čísla však nie sú definitívne – na konci augusta rekreovanie plánovalo ešte 17 % opýtaných respondentov.

Zdroj: Nielsen Admosphere
Oproti tomu viac ako tretina opýtaných (35 %) sa na letnú dovolenku tento rok nevydala a ani sa na ňu nechystala. S týmto tvrdením sa viac ako iní stotožňovali ľudia so základným vzdelaním.

Polovica internetových Slovákov, ktorí sa tento rok vybrali na letnú dovolenku, strávila tento čas v zahraničí na území Európy. S týmto typom dovolenky sa stotožnili viac muži ako ženy. Ďalších 38 % opýtaných trávilo svoju dovolenku na území Slovenska mimo svoj domov. V menšej miere potom trávili Slováci dovolenku doma (15 %) – toto tvrdenie sa týka prevažne mužov ako žien – alebo v susedných Čechách (14 %). Len veľmi málo slovenských dovolenkárovsa vybralo mimo Európu – približne 5 % strávilo svoju dovolenku v Afrike a ďalších 5 % v Ázií.

Tohtoročná dovolenka sa vydarila nadpolovičnej väčšine (73 %) respondentov, ktorí si tak užili voľno podľa svojich predstáv. Zhruba štvrtina opýtaných (26 %) uvádza, že dovolenka síce naplnila ich očakávania, ale mohla byť predsa len ešte o niečo lepšia. Len necelé jedno percento malo o svojej dovolenke inú predstavu a ich očakávania sa nenaplnili.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.