Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
26.09.2019, 10:54

Mark Zuckerberg posúva virtuálnu realitu Oculusu ďalej. Predstavuje hand tracking

Nie je to jediná novinka, Facebook chce aj novú hru vo virtuálnej realite.

Mark Zuckerberg posúva virtuálnu realitu Oculusu ďalej. Predstavuje hand tracking
Zdroj: Facebook VR

Zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg prichádza s novinkou, ktorá sa týka virtuálnej reality a jeho produktu Oculus. Už niekoľko dní mohli záujemcovia na jeho Facebooku sledovať video, v ktorom sľuboval, že predstaví ďalší posun vo vývoji Oculusu a virtuálnej realite.

Sľubovanou novinkou je "hand tracking". Pri používaní headsetu pre virtuálnu realitu Oculus, už nemusíte držať v rukách nič, na "skúmanie či ovládanie" vo virtuálnej realite vám budú stačiť vlastné ruky. "Znamená to, že už nepotrebujete žiadne ovládače či senzory, všetko ovládate iba vlastnými rukami," uviedol Zuckerberg.

A takto funguje novinka:

Mark Zuckerberg oznámil aj ďalšie predstavy, týkajúce sa firmy, ktorú kúpil prednedávnom. Ide o firmu CTRL-labs, ktorá sa zaoberá vývojom technológií umožňujúcich ovládať elektronické prístroje pomocou myšlienok. V budúcnosti by mala pomôcť tomu, aby technológia vedela spolupracovať s ľudským myslením. "V budúcnosti sa chceme dostať k tomu, že si len niečo pomyslíte a stane sa to," uviedol Zuckerberg. Podľa šéfa Facebooku to bude trvať ešte niekoľko rokov.

Ďalšou novinkou v budúcom roku bude aj nová VR aplikácia Facebook Horizon, ktorá bude niečo ako  mix medzi svetovou hrou Minecraft a online spoločenskou hrou Second Life. Horizon nahradí predchádzajúcu aplikáciu Spaces VR.

Oculus VR je americká technologická spoločnosť zaoberajúca sa virtuálnou realitou, ktorú v roku 2014 kúpil Facebook v hotovosti a v akciách vo výške 2,3 miliardy USD.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.