Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.10.2019, 13:25

Lego v USA recykluje kocky, chce chrániť životné prostredie

Dánsky výrobca sa tak snaží vyjsť v ústrety zákazníkom, ktorých znepokojuje znečistenie životného prostredia plastami.

Lego v USA recykluje kocky, chce chrániť životné prostredie
Zdroj: Lego

Dánsky výrobca stavebnice Lego chce recyklovať nepotrebné kocky vrátené zákazníkmi, aby stavebnice mohli ďalej slúžiť deťom. Test novej služby zahájil v Spojených štátoch, a pokiaľ sa prax osvedčí, rozšíri sa budúci rok do celého sveta. V New Yorku to dnes oznámil viceprezident firmy Tim Brooks.

Zdroj: Lego

​Na webových stránkach Lega môžu Američania nájsť štítok s adresou, ktorý po vytlačení nalepia na škatuľu s nepotrebnými kockami Lega. Potom ich zdarma odošlú výrobcovi, ktorý ich vyčistí, znovu zabalí a odovzdá neziskovej organizácii Teach for America. Odtiaľ budú zadarmo rozposielané do amerických škôl.

​Firma Lego sa tak snaží vyjsť v ústrety zákazníkom, ktorých znepokojuje znečistenie životného prostredia plastami. Spoločnosť sa tiež snaží nahradiť plasty iným materiálom, vlani napríklad niektoré kocky vyrobila z cukrovej trstiny. Výskum je však podľa Brooksa komplikovaný.

Zdroj: Lego

​Konkurenčný výrobca hračiek Hasbro nedávno oznámil, že plasty ako materiál na svoje výrobky vyradí do roku 2022. Aj táto firma pripúšťa, že nájsť náhradu bude zložité.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.