Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
28.10.2019, 15:30

Streamovacej službe Spotify rastie zisk aj počet predplatiteľov

Zverejnené kvartálne výsledky analytikov prekvapili.

Streamovacej službe Spotify rastie zisk aj počet predplatiteľov
Zdroj: Reuters

Najväčšia svetová služba pre streamovanie hudby Spotify v tohtoročnom treťom štvrťroku prekvapivo vykázala zisk a jej tržby mierne prekonali očakávania analytikov. Firma oznámila, že zarobila 241 miliónov eur, teda 36 centov na akciu. Analytici pritom očakávali stratu 29 centov na akcií, napísala agentúra Reuters.

Štvrťročný zisk navyše prudko vzrástol zo 43 miliónov eur v rovnakom období minulého roka. Tržby spoločnosti sa medziročne zvýšili o 28 percent na 1,73 miliardy eur, zatiaľ čo analytici ich odhadovali na 1,72 miliardy eur. Akcie podniku si po zverejnení výsledkov pripisovali takmer dve percentá.

Počet predplatiteľov služby Spotify na konci septembra predstavoval 113 miliónov, medziročne sa tak zvýšil o 26 miliónov. Spotify však naďalej zaostáva za službou pre streamovanie videa Netlix, ktorá má 158 miliónov predplatiteľov, upozornila agentúra Reuters.

Spoločnosť Spotify, ktorá sídli vo Švédsku, začala činnosť v roku 2008 a zmenila spôsob distribúcie hudby. Jej hlavným konkurentom v oblasti streamovanie hudby je služba Apple. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.