Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
08.11.2019, 09:51

Zisk Walt Disney klesol o viac ako polovicu. Pripisujú to nákladom na prevzatie aktivít spoločnosti 21st Century Fox

Celkovo však štvrťročné výsledky prekonali očakávania.

Zisk Walt Disney klesol o viac ako polovicu. Pripisujú to nákladom na prevzatie aktivít spoločnosti 21st Century Fox
Zdroj: Reuters

Čistý zisk americkej mediálnej a filmovej spoločnosti Walt Disney v štvrtom finančnom štvrťroku kvôli mimoriadnym nákladom klesol o viac ako polovicu na 1,05 miliardy dolárov z 2,32 miliardy dolárov pred rokom. Štvrťročné výsledky však prekonali očakávania, a to vďaka filmovej divíziu a zábavným parkom.

Zisk na akciu vo štvrťroku, ktorý sa skončil v septembri, klesol na 58 centov z 1,55 dolára pred rokom. Bez zahrnutia jednorazových položiek ale dosiahol 1,07 dolára. Prekonal tak očakávania analytikov, ktorí ho v prieskume spoločnosti FactSet odhadovali na 94 centov.

​Štvrťročné výsledky podľa agentúry AP zahŕňali mimoriadne náklady súvisiace s prevzatím zábavných aktivít spoločnosti 21st Century Fox. Walt Disney navyše v poslednej dobe výrazne investuje do svojej novej streamovacie služby Disney +, ktorú spustí budúci týždeň v utorok.

Filmová divízia vo štvrťroku ťažila z úspechu filmov Leví kráľ, Aladin a Toy Story 4: Príbeh hračiek. Zisk zvýšila o 79 percent na takmer 1,1 miliardy dolárov. Divízia zábavných parkov a spotrebného tovaru zvýšila zisk o 17 percent na 1,4 miliardy dolárov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.