Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
16.12.2019, 09:20

Najsledovanejším klipom desaťročia na YouTube je Despacito

V top desiatke najobľúbenejších klipov je Ed Sheeran dvakrát.

Najsledovanejším klipom desaťročia na YouTube je Despacito
Zdroj: Youtube

Klip k tanečnému hitu Despacito portorického speváka Luisa Fonsiho sa stal na platforme YouTube najsledovanejším hudobným videom uplynulého desaťročia, celkovo nazbieral 6,5 miliard zhliadnutí.

Úctyhodných 4,5 miliardy prehratí potom figuruje pri klipe speváka Eda Sheeran natočeného k piesni Shape of You.

Prvú trojicu najpopulárnejších videí potom uzatvára rapper Wiz Khalifa, ktorého klip See You Again má na YouTube 4,3 miliardy zhliadnutí.

Top 10 najobľúbenejších klipov tvoria najmä staršie hity, napríklad pieseň Uptown Funk Marka Ronsona a Bruna Marsa z roku 2015. Táto skladba skončila v rebríčku na štvrtom mieste s počtom 3,7 miliardy zhliadnutí. V závese za ňou figuruje hit Gangnam Style juhokórejského rappera PSOV, ktorý si celý svet podmanil už v roku 2012 a ktorý do súčasnosti nazbieral 3,4 miliardy prehratí. 

Do desiatky sa vošli ešte Justin Bieber, Maroon 5, Katy Perry a OneRepublic, Ed Sheeran je v nej vďaka piesni Thinking Out Loud zastúpený dokonca dvakrát.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.