Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.01.2020, 12:25

Klauni dokážu byť otravní. Burger King súcití s domácimi z Bronxu

Šikovným nápadom tak opäť napáda McDonald’s.

Klauni dokážu byť otravní. Burger King súcití s domácimi z Bronxu
Zdroj: Youtube

Filmový hit režiséra Todda Phillipsa Joker má presah aj mimo kinových sál. Herec Joaquin Phoenix preslávil schody v Bronxe, na ktorých predvádzal svoje tančeky. Miestni obyvatelia tak teraz čelia veľkému náporu turistov na takzvaných Step Street.  

Zdroj: NY Post

​Sťažujúci sa miestni obyvatelia získali podporu jednej značky, ktorá vás určite v tejto súvislosti neprekvapí. Burger King sa rozhodol pridať k domácim a vyhlásil, že klauni dokážu byť otravní. Naráža tak na svojho najväčšieho konkurenta - sieť reštaurácií s rýchlym občerstvením McDonald’s.

Marketingovú príležitosť využila kreatívna agentúra David Madrid, ktorá v spolupráci s Uber Eat pripravila zaujímavú akciu. Ľudia žijúci v Bronxe, ktorý si objednajú jedlo, získajú s kódom KINGSTAIRS Whopper zdarma.

Zdroj: Adweek

​Burger King k akcii vytvoril aj video.

Úspech filmu otvoril niekoľko otázok ohľadom pokračovania. Fanúšikovia sa dožadovali informácií o tom, či bude príbeh Jokera pokračovať. Štúdiá DC Comics a Warner Bros. od začiatku tvrdili, že Joker bude sólovým príbehom, ktorý pokračovať nebude. Plány sa údajne menia a príbeh Arthura Flecka dostane pokračovanie, ktoré by sa malo odohrávať niekoľko rokov po originálnom príbehu.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.