Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
09.01.2020, 15:48

Twitter otestuje funkciu blokovania odpovedí

Na tweety tak budú môcť odpovedať buď všetci, alebo len tí, ktorí používateľa sledujú alebo sa o nich v tweete hovorí.

Twitter otestuje funkciu blokovania odpovedí
Zdroj: Pixabay

Prevádzkovateľ sociálnej siete Twitter otestuje novú funkciu, ktorá by mala poskytnúť používateľom kontrolu nad tým, kto môže odpovedať na ich tweety. Rozhodnutie prichádza v čase, keď sú sociálne siete pod rastúcim tlakom, aby vyriešili problém s kybernetickým šikanovaním, uviedol dnes server BBC.

Twitter už spustil funkciu, ktorá umožňuje používateľom skryť odpovede na ich tweety. Nová funkcia, ktorá sa má tento rok začať testovať, umožní používateľom výber rôznych nastavení pre odpovede. Na tweety tak budú môcť odpovedať buď všetci, alebo len tí, ktorí používateľa sledujú alebo sa o nich v tweete hovorí. Bude tiež možné odpovediam úplne zabrániť.

Sociálne siete sú teraz pod drobnohľadom kvôli tomu, ako riešia problémy s obťažovaním, čo viedlo firmy aj vlády k zavedeniu rôznych opatrení, ktoré majú tento problém vyriešiť. YouTube v decembri oznámil, že nepovolí videá, ktoré budú niekoho "zlomyselne urážať" kvôli rase, rodovej identite či sexualite. Britská vláda v apríli navrhla vytvorenie nezávislého kontrolného úradu, ktorý spíše zoznam pravidiel pre technologické firmy.

Generálny riaditeľ Twitteru Jack Dorsey predvlani sľúbil, že zlepší "zdravie" verejnej konverzácie. 

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.