Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
17.01.2020, 10:14

Instagram priniesol novinku. Umožní posielať správy z webu

Funkcia je sľúbeným zameraním Facebooku na zasielanie správ.

Instagram priniesol novinku. Umožní posielať správy z webu
Zdroj: The Verge

Používatelia, ktorí denne komunikujú prostredníctvom správ na Instagrame sa novinke jednoznačne potešia.

Instagram začal na malom percente používateľov testovať Direct messages aj na desktop a teda bude možné posielať správy cez webovú aplikáciu populárnej obrázkovej sociálnej siete.

Komunikácia cez správy na dcérskej spoločnosti Facebooku bola doteraz dostupná iba pre mobilné zariadenia. Viacerí používatelia sa preto už dávnejšie upozorňovali, že by bolo lepšie sprístupniť správy aj cez webovú aplikáciu na desktope.

Portálu The Verge Instagram potvrdil, že ide iba o test, ktorý sa ale podľa vyjadrenia spoločnosti vyvíja očakávaným smerom.

Direct messages by tak mali byť v blízkej budúcnosti funkčné pre všetkých používateľov. Spustenie novinky by nemalo nijako obmedzovať webovú aplikáciu a sychronizácia by mala prebiehať bez problémov, ako napríklad pri správach na Facebooku.

Používatelia môžu posielať správy jednotlivcom, ale aj vytvárať skupiny a do konverzácií pridávať fotografie z počítača.

Zdroj: The Verge

Facebook sa za posledný rok čoraz viac zameriava na zasielanie správ. Generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg minulý rok pre New York Times povedal, že „súkromné ​​správy, skupiny a príbehy sú tromi najrýchlejšie rastúcimi oblasťami online komunikácie.“

Zuckerberg tiež minulý rok na konferencii F8 uviedol, že spoločnosť plánuje ponúknuť používateľom vzájomnú komunikáciu naprieč Facebookom, Instagramom a WhatAppom bez ohľadu na to, cez ktorú platformu chce správu poslať.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.