Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
13.02.2020, 12:35

Dvojmiliardovú hranicu pokorila ďalšia aplikácia vlastnená Facebookom

WhatsApp zdôraznil odhodlanie zaistiť používateľom bezpečnú komunikáciu aj naďalej.

Dvojmiliardovú hranicu pokorila ďalšia aplikácia vlastnená Facebookom
Zdroj: Reuters

Služba WhatsApp, ktorú vlastní americká internetová spoločnosť Facebook, už získala cez dve miliardy používateľov. Stala sa tak po sietí Facebook len druhou platformou medzi sociálnymi médiami, ktorá dvojmiliardovú hranicu pokorila. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Je nám nesmiernym potešením podeliť sa s vami o skutočnosť, že odo dneška WhatsApp podporuje viac ako dve miliardy používateľov z celého sveta," uviedol prevádzkovateľ WhatsApp v stredajšom príspevku na svojom blogu.

Služba pri tejto príležitosti zdôraznila odhodlanie zaistiť používateľom bezpečnú komunikáciu. "Správy sú uchovávané len na vašom telefóne a nikto okrem ich príjemcov ich tak nemôže čítať alebo počúvať vaše hovory, dokonca ani my. Všetky vaše konverzácie sú súkromné ​​a zostávajú iba medzi vami," píše sa na blogu.

​Facebook kúpil prevádzkovateľa služby WhatsApp v roku 2014, kedy mala táto služba zhruba pol miliardy používateľov. Za prevzatie Facebook zaplatil asi 19 miliárd dolárov.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.