Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
20.02.2020, 15:36

Zomrel počítačový vedec, ktorého vynálezy denne používame

Larry Tesler nám funkciami CTRL-C a CTRL-V uľahčil život.

Zomrel počítačový vedec, ktorého vynálezy denne používame
Zdroj: BBC

Portál BBC dnes informoval o tom, že zomrel známy počítačový vedec Lawrence „Larry“ Gordon Tesler. Rodák z Bronxu sa preslávil výnalezom funkcií kopírovať/prilepiť (copy/paste).

Zosnulému vedcovi vzdala poctu okrem iných spoločnosť Xerox, kde istý čas pracoval. „Vynálezca vystrihnúť/kopírovať a prilepiť, nájsť a nahradiť a ďalších, bol niekdajší výskumník Xeroxu Larry Tesler. Váš pracovný deň je jednoduchší vďaka jeho revolučným nápadom,“ uviedla spoločnosť na Twitteri.

Tesler počas svojej kariéry pracoval pre veľké technologické firmy. Začínal v už spomínanej Xerox a neskôr si vyskúšal aj Yahoo, Apple či Amazon.

Príkazy vystrihnúť, kopírovať a prilepiť, ktoré vymyslel, údajne spopularizovala spoločnosť Apple, ktorá ich v roku 1983 začlenila do systému v počítači Lisa a neskôr v Macintoshi.

Múzeum histórie počítačov v Silicon Valley uviedlo, že Tesler „kombinoval školenie v oblasti počítačovej vedy s víziou protikultúry, že počítače by mali byť pre každého“.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.