Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
24.02.2020, 14:10

Instagram používateľom odporučí, koho sa nevyplatí sledovať

Zavádza tiež možnosť odpovedať na Stories GIFom.

Instagram používateľom odporučí, koho sa nevyplatí sledovať
Zdroj: DIYphotography.net

Populárna aplikácia Instagram neustále aktualizuje platformu o rôzne novinky.

​Najnovšie používateľom poskytne prehľad o účtoch, ktoré sledujú. Pridáva totiž zoznamy profilov, ktoré sú v používateľom feede zobrazované najviac „Most Shown in Feed” a naopak, ktoré majú interakcií s daným používateľom najmenej „Least Interacted With”. ​​Platforma tak poskytuje väčší prehľad a kontrolu nad tým, čo používateľ sleduje.

Zdroj: Twitter

Spoločnosť sa vyjadrila, že novinkou reaguje na prieskum, podľa ktorého používatelia na Instagrame nefungujú tak, že si vymieňajú follow za follow. Začínajú viac rozmýšľať, koho budú sledovať a aj to, komu umožnia prístup do svojho profilu.

O novinke informovala technologická blogerka Jane Manchun Wong, ktorá v príspevku upozornila aj na takzvané Kategórie. Vyzerá to tak, že sledované účty bude v budúcnosti možné rozdeliť podľa vlastného uváženia, napríklad podľa zamerania, či obľúbenosti.

Zdroj: Twitter

Ďalšou novinkou je možnosť odpovedí na Stories v podobe pohybujúcich sa obrázkov s názvom GIF. Po kliknutí na textové pole v Stories je potrebné vybrať možnosť GIF a tak ako sme zvyknutí, vyhľadať ho podľa kľúčových slov. Na novú funkciu upozornil na Twitteri Matt Navara.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.