Sledujte nás na Instagrame

@magazin.strategieFacebook
18.03.2020, 14:35

Slovenská sporiteľňa upozorňuje na podvodné e-maily a webstránku

Podvodníci sa snažia získať heslá k elektronickému bankovníctvu jej klientov.

Slovenská sporiteľňa upozorňuje na podvodné e-maily a webstránku
Zdroj: Slovenská sporiteľňa

Aj v čase celosvetovej pandémia koronavírusu sa nájdu podvodníci, ktorí sa pokúšajú zneužiť situáciu. Obeťou sa stala aj slovenská banka. 

​Slovenská sporiteľňa upozorňuje na podvodné e-maily, ktorými sa hackeri snažia získať prístupové heslá k elektronickému bankovníctvu klientov. A súčasne aj na falošnú webstránku, ktorá vzbudzuje dojem, že ide o skutočnú prihlasovaciu stránku do Georgea od Slovenskej sporiteľne. Upozorňuje preto klientov, aby boli obozretní a neklikali na linky v podozrivých e-mailoch.

Banka nikdy nepožaduje informácie o účtoch, telefónnych číslach, prihlasovacích údajoch, kódoch do služieb elektronického bankovníctva alebo o platobných kartách.

Meno odosielateľa podvodného e-mailu sa síce tvári, že je od Slovenskej sporiteľne, ale keď sa klient pozrie dôkladne, zistí, že ide o falošnú adresu. Predmet správy je „Platba vratena“. Celá správa je v slovenskom jazyku, klienta vyzýva aby klikol na link a následne zadal citlivé údaje. Takýto e-mail odporúča Slovenská sporiteľňa (bez otvorenia) vymazať.

Zdroj: Slovenská sporiteľňa

​E-mailová adresa odosielateľa aj predmet e-mailu sa však môžu meniť. Podvodné emaily súčasne odkazujú na falošnú webstránku, ktorá vzbudzuje dojem, že ide o úvodnú stránku Georgea Slovenskej sporiteľne. Pri pohľade do adresného riadku je však zrejmé, že ide o podvodnú adresu.

Zdroj: Slovenská sporiteľňa

​Všetky pokusy o podvod banka aktívne preveruje, a ak zistí podozrivé aktivity, podniká kroky na zabránenie vzniku škody.

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.