Sledujte nás na Instagrame

@strategie.skFacebook
19.03.2020, 12:05

Zlatý Bažant mení dizajn. Zmena sa dotkne aj loga

Ikona bažanta zostáva naďalej dominantou.

Zlatý Bažant mení dizajn. Zmena sa dotkne aj loga
Zdroj: Heineken

Zlatý Bažant prichádza v novom dizajne. Ten sa dotkne širokého portfólia produktov, ako aj dobre známeho loga značky, ktoré už desaťročia stelesňuje ikona bažanta.

Plechovkové a fľaškové balenia slovenského piva tak budú mať modernejší a prémiovejší vzhľad, ktorý zákazníkom zároveň uľahčí orientáciu v ponuke.

„Tešili sme sa, že predstavíme nový dizajn pív Zlatý Bažant, ale za iných okolností. Žiaľ, nachádzame sa v situácii, kedy sú dôležité iné veci. A predovšetkým jedna – zdravie. Pivo, prípitky, stretnutia s priateľmi počkajú. Zdravie nepočká. Veríme, že sa oň dôkladne postaráte, prečkáte túto dobu v zdraví a čoskoro sa opäť spolu stretneme zdraví pri dobrom pive s prípitkom “Na zdravie, Slovensko!,“ povedal Marcel Malý, Senior brand manažér značky Zlatý Bažant.

Zdroj: Heineken

Zmena sa dotkla okrem celkového vzhľadu produktov aj dizajnu a farebnosti loga Zlatý Bažant, s ktorým je značka spätá už desaťročia. Inovované logo predstavuje väčší bažant s novým vzhľadom, umiestnený v zjednodušenom neprehliadnuteľnom červenom kruhu, čím sa stal výrazným prvkom každého balenia.

Dve verzie loga, odlíšené farebnosťou nápisu aj bažanta, zjednodušia orientáciu pre spotrebiteľov – zelená verzia je určená pre alkoholické produkty a modrá verzia, doplnená o 0,0%, odlišuje všetky produkty úplne bez alkoholu. Celkovo dizajn upúta modernými, čistými líniami a výrazným logom značky Zlatý Bažant tiahnucim sa naprieč celou plechovkou, resp. etiketou fľaše.

​​Autorom nového dizajnu je opäť kreatívne štúdio Gunpowder, s ktorým značka Zlatý Bažant spolupracuje už dlhodobo.

Staré logo Zlatý Bažant vyzerá takto:

Zdroj: Heineken

Strategický Newsletter

Top správy z marketingu, médií a reklamy.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.